Marek Pietrzyk – Fotografia » Tyski sprint na śniegu

Marek Pietrzyk – Fotografia

facebook

Tyski sprint na śniegu

Wczoraj, tj 15.12.2012, na torze Fiata w Tychach odbył się zimowy sprint pod patronatem Automobilklubu Ziemi Tyskiej, który jednocześnie był imprezą na zakończenie sezonu 2012, w której rywalizowało ze sobą 50 załóg. Dodatnia temperatura, chwilowe słońce, a pod koniec deszcz nie przeszkodził kierowcom w dobrej zabawie, a fotografom na ‚ustrzeleniu’ kilku ciekawych ujęć (z serdecznymi pozdrowieniami dla smerfa biegającego z Alfą, uważającego się za fotoreportera z pewnego portalu – nie będę im za to robił reklamy – który wiecznie wpychał mi się w kadr [SIC!] – Panie kolego, mając ze sobą przywieszkę z napisem ‚MEDIA’ nie jest Waćpan wyjątkowy i nie oznacza to, że wszystko Panu wolno. Pora znaleźć na takich jakiś skuteczny sposób, może ktoś jakiś zna? ;) ). Krótka ale dość szybka trasa z kilkoma nawrotkami, momentami dość sporym śniegiem i miejscowymi kawałkami asfaltu, dawały się we znaki każdemu kierowcy, gdy przyczepność płatała figle. Największą klasę pokazał Pan z czerwonego Opla Calibry 1.2, który praktycznie co mocniejszy zakręt kończył, albo w krzakach, albo odwrócony o 180 stopni ;). Nie wiedzieć czemu, mam ‚szczęście’ do spotykania dziwnych ludzi (a najbardziej, kiedy jestem razem z Jacem na jakimś event’ie samochodowym). Okupując jedną miejscówkę, po wewnętrznej stronie lekkiej szykany, tuż na przeciw nas pewna kobieta, czyściła swój samochód płynem do mycia szyb (Clin’em). Co miała tym na celu nie wiem po dziś dzień. Dość namiętne czyszczenie karoserii skończyło się deszczem, więc po co to wszystko? ;)

Jako, że ja jestem dosyć poważnym amatorem i nie robię zdjęć ze statywu przy czasie 1/1000 (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, przy okazji gorąco ich pozdrawiam ;) ) moje zdjęcia nie mają w sobie żadnej rewelacji, posiadają masę błędów, a oglądanie ich (przez ‚profesjonalistów’) może grozić poważnym zgwałceniem oka, oraz gustu do zdjęć rajdowych ;) Dal tych wytrwałych, którym uda się przeczytać moje marne wypocinki, zdjęcia czekają kawałeczek poniżej, a szybką video relację zobaczycie tutaj:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. 1/4 zdjeć właśnie w ten sposób wygląda ;]

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

Mam cichą nadzieję, że nie zanudziłem Was tą krótką fotorelacją, a jeśli nie to wiernie śledzicie poczynania na witrynę jak i tutejszym blogu, który (jak zapewne zauważyliście) jest dość często aktualizowany (jest na to troszkę czasu!).

Do przeczytania następnym razem. Dobrego! :)