Marek Pietrzyk – Fotografia » Tatry, Tatry…

Marek Pietrzyk – Fotografia

facebook

Tatry, Tatry…

Po gruntownej modernizacji witryny doszedłem do wniosku, że może warto ruszyć z blogiem w którym będę zamieszczał kilka zdjęć z miejsc, w których miałem okazję być a w galerii się nie pojawiają.  Więc pora ruszyć z tym koksem :)

Wczoraj wieczorem wraz z moimi znajomym doszliśmy do wniosku, że pojedziemy na nocne łowy do Zakopanego zostając jednocześnie na wschód słońca. Jako że nie widziałem Tatr od strony Polskiej niemalże 15 lat (nie pamiętam dokładnie ile – wierzcie mi, było to dawno),  podczas pierwszych promieni słonecznych padających na gołe skały jednych z wyższych szczytów Karpat przywołują się widoki, które zapadają w pamięć na bardzo długo (pomijając, iż temperatura powietrza jak na środek lipca była bardzo niska – aż 5°C). Korzystając z tej okazji, że mam okazję spoglądać na tak ciekawe widoki i ‚strzelenia’ kilku krajobrazowych kadrów, czego nie robiłem bardzo dawno, poniżej kilka zdjęć z wyprawy.

1. W Osielcu k/Jordanowa zrobiliśmy sobie krótką przerwę na rozprostowanie kości, widząc niebo nad nami, nie omieszkałem strzelić kilka kadrów drogi mlecznej.

2.

3. Krótki (próbny) czas naświetlania – 4,5 minuty – pozwolił zaobserwować delikatny ruch gwiazd po niebie.

4. Zakopiańskie Krupówki.

5. Kolejka na Gubałówkę.

6.

7.

8. Wschód Słońca z widokiem na Tatry Bielskie.

9.

10.

Kilka szybkich ‚strzałów’ z dzisiejszego poranka, a teraz pora spać, kiedyś w końcu się trzeba wyspać :)

Dobrego!