Marek Pietrzyk – Fotografia » Mglista tajemnica…

Marek Pietrzyk – Fotografia

facebook

Mglista tajemnica…

Jak aktualizować bloga, to na całego. Wieczorna (w zasadzie już nocna) pogoda bardzo dziś sprzyjała kadrom z miękkim i rozproszonym światełkiem w lokalnym Czechowickim parku, potocznie zwanym ‚Laskiem’. Szybki, godzinny spontan zainspirowany utworami Fisz’a, masą pomysłów, jeszcze większej ilości strzałów, szybko opadająca i jednocześnie dość intensywna mgła – te atuty zdecydowanie nadają klimat moim fotografiom, które osobiście dla mnie samego posiadają głębsze znaczenie (co nie często się zdarza, gdyż nie zawsze tak duża ilość zdjęć z jednego ‚wypadu’ po prostu mi się podoba). W głowie dużo się kotłuje od jakiegoś czasu, a ostatnie wydarzenia wywołane przez pewne osoby trzecie spowodowały, iż koniecznie potrzebna mi była mała ‚ucieczka’ od tego wszystkiego. Może nie wszyscy to stosują, lecz słuchawki (które od momentu ich posiadania zdecydowanie ‚przyrosły’ mi do uszu) i dobra muzyka, która nie tylko powoduje ciarki, ale wywołuje emocje (każdego rodzaju, które najczęściej chcielibyśmy się pozbyc), które są gdzieś tam w głębi nas ukryte przed światłem dnia codziennego. A jeśli już ktoś w nas to ‚wyzwoli’ warto brnąć jeszcze głębiej, szukać, odkrywać, spacerować, myśleć, próbować złożyć do kupy to, co mamy aktualnie na myśli. Tematyka nocna, jak zapewne wszyscy wiecie, jest jednym z moich ‚koników’, a kiedy za oknem dzieje się to, co w naszym obecnym klimacie nie często się zdarza, grzechem jest nie wyjść z domu na ‚polowanie’. Samotna eksploracja, gdzie wokół mnie nie dało się dostrzec żywej duszy, może nie do końca należy do najbezpieczniejszych (ale niekiedy bardzo potrzebna), ale jak to mawiają, bez ryzyka nie ma efektów. A jakie one są, oceńcie sami:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

I coś do posłuchania na sam koniec, ponieważ temu Panu zawdzięczam swoją inspirację. Co poniektórzy zapewne się nieco zdziwią, że zacząłem słuchać TAKIEJ muzyki, ale… Ja tylko poszerzam swoje muzyczne horyzonty, a ten wykonawca szybko zasłużył sobie u mnie na miano utworów, w których mozna się zakochać od pierwszego słuchania. Enjoy!

Pora pójść spać, życzę wam przyjemnego czytania, oglądania no i oczywiście słuchania. Do zobaczyska! :)

 • Kamila

  Kupuję to!niewiarygodne że można na zdjęcia tak przełożyć nocny klimat,świetne :*

 • Agnieszka

  Zakochałam się w tych zdjęciach :-) magia 

 • Natalia

  Widać, że nocne to jest to , co lubisz najbardziej ;) podobają mi się te zdjęcia , efekty  mglistego spaceru  świetne . Czekam na więcej  nowości :)

 • Paweł

   Miejsce normalnie mało ciekawe zaczarowałeś. Konkretnie i z pomysłem.

 • Agata

  Na fotografii od strony technicznej się nie znam ale od strony estetycznej super! fajny klimacik, kolory, kompozycja. Foty nr 2, 3 i 9 dla mnie najlepsze :) nr 14 z innego miejsca i w odrobinę innym klimacie ale równie świetny. Podziwiam, że chce Ci się o takiej porze wychodzić focić, ale efekty są tego warte ;) pozdro