Marek Pietrzyk – Fotografia » Galeria

Marek Pietrzyk – Fotografia

facebook

Galeria

Bielsko-Biała

Miasto położone w południowej Polsce nieopodal pogranicza Polsko-Czeskiego, bardzo malownicza miejscowość potocznie nazywana \'Małym Wiedniem\' ze względu na swoją różnorodność architektoniczną. Większość fotografii wykonywana jest w centrum oraz na starówce, która wieczorem nabiera specyficznego uroku. Krótki film promocyjny znajduje się pod adresem: http://youtu.be/F_9yQoFSKhQ?hd=1

Cieszyn/Czeski Cieszyn

Jedno z najstarszych miast na południu Polski, graniczące z Czechami, liczące już ponad 1200 lat, wyróżniające się niezwykle malowniczą starówką i ciekawą architekturą i wieloletnimi tradycjami. Ten kto nie miał okazji zwiedzić tego miasta, będąc na Śląsku Cieszyńskim powinien to nadrobić.

Czechowice-Dziedzice

Niewielka, rodzinna mieścinka granicząca z Bielskiem. Mieszkając tutaj nocami naprawdę można odnaleźć odmienny klimat, który pokazać w odpowiedni sposób na fotografii nie należy do prostych czynności.

Wrocław

Nr 2 w moim mniemaniu pod kątem zdjęć nocnych, powojenna architektura pomieszana wraz z innymi stylami, bardzo ciekawie wyeksponowana poprzez różnego rodzaju oświetlenie. Niezliczona liczba klimatycznych miejsc, które zatrzymują by się przyglądnąć nie tylko dla fotografujących. Brak zdjęć z tego miasta w swoim portfolio jest ogromnym błędem początkującego fotografa.

Kraków

Dawna stolica naszego kraju, jej różnorodność i atrakcyjność nocą sprawia, ze to miasto prawie nigdy nie zasypia a większość obiektów jakie można sfotografować znajdują się praktycznie w jednym skupisku. Kraków posiada swój klimat, magię i dzięki temu zaliczam je do ciekawszych miast wartych sfotografowania zarówno dniem jak i nocą.

Toruń

Najbardziej atrakcyjna miejscowość w jakiej miałem okazję być, jedna noc na sfotografowanie starej części miasta to zdecydowanie za mało i koniecznie trzeba wrócić tam na kolejne kadry. Ruiny zamku i stara Krzyżacka architektura sprawia, że podobnego i równie atrakcyjnego miejsca w Polsce się prędko nie znajdzie.

Poznań

Odkrywanie ciekawych uroków tego miasta ni jest niestety możliwa odwiedzając je tylko 1 raz. Wiele urokliwych miejsc niestety nie jest przeze mnie uchwycone, ale sądzę, że jest to tylko kwestia czasu

Częstochowa

Kilka nocnych zdjęć z lokalnej stacji kolejowej.

Droga Ekspresowa S1

Eksperymentalne zdjęcia z naświetlaniem dłuższym niż 30 sekund na odcinku Od Bielska-Białej aż po Cieszyn.

Rybnik

Miejscowość znana z wielu różnych opowiadań, słynąca również z tego, iż pobliskie jezioro zimą nigdy nie zamarza.

Łódź

Dawna potęga przemysłu włókienniczego, z bardzo długą ulicą Piotrkowską, dziś niestety większość kamienic jest w bardzo złym stanie, ale tworzą też one swój unikalny klimat do zdjęć. Ze względu na bezpieczeństwo nie zapuszczałem się w głąb tych budynków, a ukazałem obecne, ciekawie przedstawione budowle.

Gdańsk

Kilka zdjęć robionych \'na szybko\' w przerwie między kolejnymi szkoleniami fotograficznymi, dzięki którym miałem okazje nieco zwiedzić to piękne miasto i przy okazji zrobić kilka zdjęć.

Warszawa

Wielokrotnie odwiedzana stolica umożliwiła mi spędzenia tam nieco więcej czasu, niż w poprzednich miastach, jednakże szukanie konkretnego miejsca na dobre kadry niestety nie należą do najłatwiejszych. Spory ruch uliczny i masa przechodniów, zwłaszcza na starówce wielokrotnie uniemożliwia osiągniecie zamierzonego celu. TO co jednak się udało, prezentuje w swojej galerii.

Katowice

Największe miasto całego województwa Śląskiego po długich przeciwnościach w końcu zostało fotograficznie zdobyte, jednakże ze względu na rozległe remonty zamieściłem zaledwie kilka \'szybkich\' kadrów. Po ukończeniu myślę, że uda mi się zaprezentować w tym albumie nieco więcej fotografii.