Marek Pietrzyk – Fotografia » Galeria

Marek Pietrzyk – Fotografia

facebook

Galeria

Nocne

Zdjęcia z wszystkich nocnych eskapad, jakie udało mi się do tej pory zrobić podróżując po całej Polsce, począwszy od najbliższych mi regionów Podbeskidzia i Śląska Cieszyńskiego, poprzez najbardziej oddalone metropolie naszego kraju w postaci miast wojewódzkich. Fotografia, dość specyficzna - momentami artystyczna, nie wykonywana techniką HDR. Przedstawia moje wyobrażenie otaczającej mnie rzeczywistości, zwiedzanych miejsc, przepełnione stanem ducha, nastrojem, przemyśleniami, uwypuklając momentami szorstkość rzeczywistości, ale też przedstawiając 'pocztówkowe' wizje.

Koncert

Fotografia koncertowa, druga z moich ulubionych dziedzin, zawiera (z mojego punktu widzenia) jedne z lepszych kadrów jakie do tej pory udało mi się wykonać. Ze względu na mnogość, jaką posiadam w swoim zbiorze, zaprezentowane są tylko wybrane koncerty nie tylko rockowo-metalowe odbywające się w Bielsku-Białej.

Sport

Sport - bardzo dynamiczna dziedzina, która momentami wymaga nie tylko ogromnej precyzji ale też masy szczęścia, żeby kadr był odpowiednio uchwycony. W tym albumie zaprezentowałem fotografie jednych z większych event\'ów sportowych na Podbeskidziu, jak i lokalnych rider\'ów MTB/Skate.

Portret

Bardzo rzadko wykonywana przeze mnie fotografia, która na chwilę obecną zawiera kadry wykonywane najczęściej do promocji młodych kapel z Bielska-Białej i okolic, jak i booklet\'ów wydawanych przez nich albumów. Ale nie wykluczone, że z czasem pojawią się też inne zdjęcia.

Reportaż

Typowe reporterskie \'strzały\' z wydarzeń jakie miały miejsce na Podbeskidziu i nie tylko. Większość kadrów była już wcześniej publikowana, jednakże na łamach innych, lokalnych, portalach informacyjnych, dla których były wykonywane. Po dłuższym czasie zdecydowałem się również zamieścić je w swojej galerii w ramach \'przypomnienia\'.

Reklamowa

Zdjęcia produktowe, wykonywane albo w domu z prowizorycznego stołu bezcieniowego, lub w zaprzyjaźnionym studio fotograficznym. Są to efekty czasu wolnego i chęci spróbowania zupełnie czegoś innego niż dotychczasowe fotografie.

Street

Street czyli fotografia uliczna to nic innego jak spontaniczne fotografie przypadkowych ludzi, których na co dzień spotykamy idąc do pracy, szkoły, sklepu, a jednocześnie nie przywiązujemy zbytnio uwagi do tego czym w danej chwili się zajmują. Dzięki tym kadrom mamy okazję dokładniej się przyjrzeć, zinterpretować i zatrzymać w danej chwili troszkę dłużej niż ułamki sekund.